IllustratorsLeak
blackaures
blackaures

patreon


The return of legendary dragons and skins

■ Since the sanctions situation doesn't end and Patreon doesn't make any steps to add alternative ways to withdraw money for Russia, I'll move the purchase of skins for $100 to a separate platform - Boosty. On Boosty there will be no posts like on patreon, just the ability to buy a skin and get the role of "legendary dragon", which gives perpetual access to posts without having to continue funding. Patreon will be saved and continue to receive activity here and in discord. So don't worry I'm not going anywhere :3 Hopefully this isn't forever and Patreon does make a move towards people like me. For now, the money from Patreon will go to Horeak.
https://boosty.to/black_aures 

■ It looks essentially the same as patreon, but here you would have to buy separate posts. That is, if you want to order a skin like before and get the role of a legendary dragon you can click on any post and buy it. The price is in rubles and corresponds to about $100 as before.

■ I apologize for the inconvenience with this.

■ Так как ситуация с санкциями не заканчивается и Патреон не делает никаких шагов по добавлению альтернативных способов вывода денег для России, я всё-таки перенесу покупку скинов за 100$ на отдельную платформу - Boosty. На Boosty не будет никаких постов как на Патреон, просто возможность купить скин и получить роль "легендарный дракон", которая даёт вечный доступ к постам без необходимости продолжать финансирование. Патреон будет сохранён и продолжит получать активность тут и в дискорде. Так что не беспокойтесь я никуда не уйду :3 Надеюсь, это не навсегда и Патреон всё-таки сделает шаг навстречу людям вроде меня. Пока что деньги из Патреон будут перечисляться Horeak.
https://boosty.to/black_aures

■ По сути это выглядит точно также как Патреон, но тут нужно будет покупать отдельные посты. То если вы хотите заказать скин как раньше и получить роль легендарного дракона вы можете нажать на любой пост и купить его. Цена указана в рублях и соответствует примерно 100$ как раньше. 

■ Извиняюсь за неудобства с этим.

The return of legendary dragons and skins

Comments

Too bad the gif doesn't work as it should, but I'm sure we all know how it works! >:D

Black Aures

it's good you found an alternative! ^^ also I love the "pat the developer" :3 <3

naanahstnil


More Creators